İletişim | Anasayfa | Site Haritası | English
   
 
Türkiye - Macaristan İlişkileri Masaya Yatırıldı

Selçuk Üniversitesi, Türk-Macar İşadamları Derneği ve Mimar Mühendisler Grubu’nun işbirliği ile Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde “Türkiye-Macaristan Ticari, Tarihi, Kültürel İlişkileri ve Geleceğe Dönük Projeksiyonu” konulu panel düzenlendi.
Avni Çebi Kentsel Dönüşümün Olmazsa Olmazlarını Açıkladı

Mimar ve Mühendisler Grubu Genel Başkanı Avni Çebi, Kanal A televizyonunda yayınlanan İşte Haber isimli programda kentsel dönüşüm ile ilgili açıklamalar yaptı. Kentsel dönüşüm sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlara vurgu yapan Çebi, şehirlerin insani, sürdürülebilir olması ile özürlüler, yaşlılar ve çocuklar için yaşam şartlarının uygun olması konusunun altını çizdi.
Kadem Ekşi Kentsel Dönüşüm Hakkında Görüş Bildirdi

Mimar ve Mühendisler Grubu Genel Başkan Yardımcısı Kadem Ekşi, TV Net`te "Her Sabah" Programında "Kentsel Dönüşüm`e dair açıklamalarda bulundu.
Mimar ve Mühendisler Grubu İftarından Canlı Yayın 
Mimar ve Mühendisler Grubu  tarafından 07 Ağustos 2012 tarihinde gerçekleştirilen iftar programı sırasında MMG Genel Başkanı Avni Çebi ve Genel Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz Ülke Tv`de yayınlanan Ersoy Dede ile Bugün programına konuk olarak Yeryüzü Mühendisleri oluşumu hakkında bilgi verdiler.
Mimar ve Mühendisler MMG İftarında Bir Araya Geldi.
Mimar ve Mühendisler Grubu, 7Ağustos 2012 günü Feshane Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen İftar Programında üyeleri ve konuklarıyla buluştu. Sunuculuğunu MMG Genel Başkan Yardımcısı, Türk Macar İş adamları Derneği Başkanı ve DEİK - DTİK Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz’ın yaptığı İftar programına yoğun katılımın yanı sıra milletvekilleri, akademisyenler, iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. İftar programında ekonomi ve kentsel dönüşüm konuları hakkında önemli açıklamalar yapılırken, Arakan ve Burma bölgelerinde Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen şiddet eylemleri ve katliamlar da kınandı.

Mühendisler Yeryüzü`nde Biraraya Geldi.

Mimar ve Mühendisler Grubu, 24 Haziran 2012  tarihinde dünya çapında faaliyet gösterecek ve insani yardım kapsamında mühendislik hizmeti verecek olan Yeryüzü Mühendisleri’nin tanıtıldığı bir toplantı düzenledi. İnsani yardım kuruluşlarının da katılımıyla Eresin Barcelo Otel’de düzenlenen, “İnsani Yardım Hizmetlerinde Mühendislik Çalışmaları” konulu kahvaltılı toplantı çalışmasında, mühendislik çalışmalarına ihtiyaç duyulan coğrafyalarda teknik destek ve eğitimin verilmesi için yapılacak çalışmalar konusunda görüşler bildirildi.

           
Ankara Sakarya İzmir Kayseri Bursa Samsun Konya

Mimar ve Mühendisler Dergisi
Köşe Yazarları

Dr. Müh. Mustafa UYSAL
Üretebiliyorsanız varsınız

Minar Güleser EKŞİ
Koç Köroğlu Bir Halk Hikayesi

Osman ŞAHBAZ
Kayseri - Miskolc; İki Tarihi ve Sanayi Şehrinin Karşılaştırılması

Kadem EKŞİ
Kentsel Dönüşüm Projeleri Sonucu Oluşan Atıkların Geri Kazanımı

Yrd. Doç. Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Şehirlerin Ruhu veya Sosyal Arka Planı

 » Tüm Yazarlarımız
Konuk Yazarlarımız

Prof. Dr. Semih Tezcan
Kocaeli Depremi`nin Orta Hasarlı Binaları

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan
KENTSEL DÖNÜŞÜM TASARISINDA YETKİLİ KİŞİ İLE KURUMLAR-YETKİ BELGESİ KİME VERİLİR?

Akif EMRE
Mekanı paranteze almadan...

Mustafa KUTLU
Cami, sembol ve zihniyet

Mehmet KAMIŞ
Eski bayramları müteahhitlerden geri isteyin

 » Tüm Yazarlarımız
Üyelik
Kullanıcı Adı :
Şifre :

Site İçi Arama

Mail Listemize Kayıt Olun
Mail Adresiniz

Adınız Soyadınız

 
Anket
Site içeriğindeki konular
Bazen bilgilendirici
Bilgilendirici değil
Bilgilendirici
Fikrim yok
 

MMG Bursa Şubesi » MMG Bursa Şubesi Bizbize Konuşmalar: Yeni Vergi Kanunu Düzenlemeleri

Mimar ve Mühendisler Grubu Bursa Şubesi tarafından 16 Şubat 2011 tarihinde düzenlenen Bizbize Konuşmalar’a,  Bursa Vergi Dairesi Denetim Grup Müdürü Ali Rıza Akbulut konuşmacı olarak katıldı. Torba yasa ile ilgili olarak ilk bilgilendirmeyi MMG Bursa Şubesi’nde yapan Akbulut, “Yeni vergi kanunu düzenlemeleri” hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.


"Tasarı, kesinlikle bir af tasarısı değildir"

Hazırlanan tasarının kesinlikle bir af tasarısı olmadığını vurgulayan Akbulut, devletin alacaklarını yeniden yapılandırma yoluna gittiğini belirtti. Tasarı ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına borçlu olan vatandaşların; bu borçlarını ister peşin, ister 6 ile 18 ay taksitli olarak ödeyebileceğini ifade etti. Bu taksitlerin ise iki ayda bir, yani 6 taksitin toplam 12 ayda tahsil edilerek kolaylık sağlanacağını söyledi.

Kamu alacaklarının yeniden yapılanmasına ilişkin yasa tasarısı kapsamına; maliye, gümrük müsteşarlığı, SGK, il özel idareleri, TEDAŞ (7 özel dağıtım şirketi dahil), TRT, KOSGEB, TOBB ve OSB’lerin girdiğini dile getiren Akbulut, vergi alacaklarında 31 Aralık 2010′dan, SGK primlerinde Kasım 2010′dan önceki dönemin kapsam dahilinde olacağını açıkladı. Kapsama giren alacaklara da değinen Akbulut, bunları şöyle sıraladı: vergiler ve vergi cezaları, gümrük vergileri ve idari para cezaları, sosyal güvenlik primleri ve idari para cezaları, İl Özel İdareleri’nin çeşitli harç ve katkı payı gibi bazı alacakları, belediyelerin vergi tarifesinden doğan ücret ve su alacakları, Büyükşehir belediyelerinin su ve atık su alacakları, TEDAŞ’ın elektrik alacakları.

Bununla ilgili kanun çıktıktan sonra vatandaşların öncelikle yazılı başvuruda bulunması ve bununla ilgili devam eden davalardan vazgeçilmesi gerekeceğini açıklayan Akbulut, ödemelerin süresinde yapılmasının önemli olduğunu vurguladı.

 
  • Yeni Sayfa
  • Yeni Sayfa
  • Yeni Sayfa
  • Yeni Sayfa
  • Yeni Sayfa
  • Yeni Sayfa

« Önceki Sayfa     |    Anasayfa
Web Tasarım » Değişim Bilişim
balıkesir web tasarım